Триумф
Участник конкурса 05 октября 2010, 10:42. раздел: Фестиваль политсатиры "Аристофанычи-2010"

Криза проти паразитів

Конкурсная работа на

Фестиваль политической сатиры

«Аристофанычи-2010»


Холодні українські зими. Гарні українські ночі, а сало треба пере заховати… А то головний ворог нації – миша, може знайти вашу схованку.

 

Не такі зараз часи, щоб мишей боятись. В польових умовах існування української економіки однаково важко і мишам, і людям. Отож, коли через важку соціально – економічну ситуацію в країні на фоні всесвітньої економічної кризи, ви раптово знаходите у своєму холодильнику не що інше як гризуна, і не абиякого, а підвішеного на мотузочці, то це означає… Ну, по –перше, що він повісився. А по- друге, - скоро може настати і ваша черга лізти в мертву петлю…

 

Спершу ви звичайно будете раді, адже миша- це головний ворог нації. Це через нього ми постійно потерпали від нестачі зерна, затримок зарплат, невиплат заборгованостей, зникнення в останній момент важливих свідків, доказів й небезпечних журналістів. Тепер, здавалося б, не буде виникати питань, куди їжа зникає . Або де російський газ подівається. Не буде приводу звинувачувати сусіда в тому, що він знову понадкушував всі печені або через його заздрість пов’яли квіти. Але потім ви усвідомите глобальність трагедії – тепер миші вішаються мабуть в кожному українському холодильнику. В принципі, ситуація давно відома. І гумором від неї не тягне зовсім.

 

Так. Щось подібне вже траплялось. Це було на початку дев’яностих, коли батько, отримуючи зарплатню, приносив повну сумку грошей. Але їх нашій родині чомусь не вистачало. Тоді, в повзунковому віці, мені не було зрозумілим, чому у західних фільмах, де на такий самий об’єм грошей у кейсі наркопідприємці купляли собі острови в океанах і котеджі під Парижем, а ми не могли дозволити собі навіть подорожі до сусіднього села. Чому чисті руки Дона Корлеоне мали можливість прибрати весь ігорний бізнес у Лас - Вегасі, а брудні шахтарські - не мали можливості купити зайвого шматка сала в продовольчому магазині? Але,сподіваючись на світле й безболісне майбутнє, вся сім’я давилась сухою картоплею із хлібом, уважно дивлячись на екран чорно – білого телевізора. Там зазвичай кожного вечора транслювали наш улюблений, сповнений пристрастей і переживань багатосерійний серіал під назвою «Новини». Таким чином батько ознайомлював мене з розбитими, після засідань ради, пиками народних депутатів. По прізвищу, і з кожним. Після засідань ради їх розбиті та роззлючені пики запам'ятовувались дещо легше. І, якщо б не елегантні костюми від Versace, можна було б подумати, що це армія тих людей в спортивних костюмах, що набігають на торгівців з нашого базару. Але мені, малій, подобалось їхнє бурхливе життя. Завдяки батьковим вигукам, під пережовування сухої картоплі, мені було відомо, хто з них «не козел» , тобто хороший, а за кого голосувати не можна, навіть коли я виросту . Отак відбувалось моє знайомство з жорстоким світом кримінальної політики і терміном «інфляція», що набуло такої популярності відтоді. Отак в моїй черепно – мозковій скриньці почала зароджуватись нелюбов до картоплі, ненависть до політиків і повага до сицилійської мафії. Тепер я розумію в чому різниця між кейсами полягала. Принципово не дивлюсь телевізора. Проте «Хрещений Батько» Марйо П’юзо залишив мене у захваті.

 

Також моє дитинство дев’яностих заплямило слово «криза». В нашій країні це явище хронічне. І завжди супроводжувалось розвитком всілякого соціального негативу: грабіжництвом, побоями, нападами, рекетом та суїцидом. А також, як не дивно, кросівками та спортивними костюмами.

 

Згадуючи своє рожеве, інфляційне дитинство, я розмірковую, чого не вистачає в моєму кризовому юнацтві. Здається, Windows 95...Хоча й Vista не менш глючна. Спортивних костюмів... Вони стали трохи яскравіші і використовуються в основному в комплекті з, наприклад, битою. Суспільство таке саме не задоволене життям, як і раніш. Люди так само змушені довіряти свої життя та здоров'я медикам, що лікують головний біль активованим вугіллям, купляють дипломи на центральному ринку і переправляють контрабандою людські органи. Правоохоронні органи так само не роблять життя справедливішим та безпечнішим. Мультики для дітей транслюються не менш жорстокіші, аніж ті самі правоохоронні органи. Діти більше вірять в Міцного горішка, аніж, скажімо, в Діда Мороза. Їжа стає не менш шкідливою, аніж ядерна зброя попри намагання влади убезпечити всі продукти маркуванням «Без ГМО». Освіта стає безкоштовною завдяки спонсорській допомозі. Відсутність на парах окупається роботою в ресторані. Пенсіонери поступово покидають цей світ, у своїх голодних і не протоплених будинках, наповнених ліками і запахом плісняви, так і не дочекавшись обіцяної винагороди, остаточно зненавидівши своїх нащадків. І руки в кожного наступного президента такі ж чисті, як і в попереднього. І, в принципі, наступні покоління навряд чи дуже зміняться. Проте, будемо сподіватись, що на нашому українському небі пропливатимуть свіжі хмарки надії в краще, що колись – таки настане.

 

© Екатерина Гриценюк

Разместить в LiveJournal Разместить на FriendFeed В закладки Яндекса Сохранить в Evernote Разместить на ИМХОнете В Мой мир Tweet


05 октября 2010, 10:42. Автор: Участник конкурса Просмотров: 1724 Комментарии (0) раздел: Фестиваль политсатиры "Аристофанычи-2010"
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0

tr-rss-150.gif

Адрес редакции:

 

Ваша оценка ПМЖ «Триумф»:
Т — талантливо!
Р — респект!
И — интересно!
У — умно!
М — можно и лучше!
Ф — фи!


364.gif

18 декабря 2014, 10:43
Агроном публикует материал
Как выбрать кокосовый матрас?
02 сентября 2014, 10:23
Агроном публикует материал
Интересные факты о декоративных подушках
29 августа 2014, 18:52
Агроном публикует материал
Какую обувь купить осенью малышу?
27 августа 2014, 13:10
Агроном публикует материал
Реклама pr в интернете
27 августа 2014, 12:46
Агроном публикует материал
Правильный уход за автомобильными чехлами
31 июля 2014, 20:00
Агроном публикует материал
Выбор чехлов для Iphone/ipad - серьезный шаг.
24 июля 2014, 12:36
Агроном публикует материал
А вы уже купили детский велосипед?
21 июля 2014, 10:42
Агроном публикует материал
Таможенные услуги
15 июля 2014, 22:57
Агроном публикует материал
Качественные услуги телефонии
15 июля 2014, 13:43
Агроном публикует материал
Правила выбора мото аккумулятора
20 июня 2014, 14:21
Агроном публикует материал
Современный рынок труда Днепропетровска
24 мая 2014, 10:39
Агроном публикует материал
Покупаем насос для отопления Grundfos
30 апреля 2014, 00:29
Агроном публикует материал
Online игры доступны всем и каждому